Uudised

Lapsevanematele mõeldud koolitusportaalis tuntakse enim huvi kasvatusteemade vastu

Üle poole aasta tegutsenud lastevanematele suunatud koolituste veebilehel tuntakse kõige rohkem huvi laste kasvatuslikke teemasid käsitlevate loengute vastu.

Tänavu kevadel kodanikualgatusena tegevust alustanud veebileht on loodud vanemate teadlikkuse tõstmiseks laste tervise ja kasvatamise teemadel. Tegemist on ainsa lastevanematele veebipõhiseid koolitusi pakkuva veebilehega Eestis, kus oma teadmisi jagavad tunnustatud lastearstid ja kasvatusteaduste spetsialistid.

Veebikoolituste looja  Anneli Pärlini sõnul ei ole paljudel vanematel võimalik ajanappuse tõttu sellistel koolitustel füüsiliselt kohal käia. "Lisaks ajanappusele on mõnikord teemagi tundlik, mida ei soovita ehk laiema publikuga jagada, ja seetõttu on interneti vahendusel kättesaadavad koolitused hea lahendus," rääkis Pärlin.

Kõige enam on tänaseks vaadatud just kasvatusteemalisi loenguid. "Meie kõige populaarsem loeng käsitleb käitumisprobleeme, kus eripedagoog-kasvatusnõustaja Lii Lilleoja räägib, mis võib olla nende probleemide põhjuseks ja millal peaks abi otsima. Et just see loeng meil kõige populaarsemaks on osutunud, viitab ka meedias palju räägitud käitumisraskuste kasvule. Aga mis ehk veelgi tähtsam - see viitab lastevanemate teadlikkuse tõstmise vajalikkusele. Omaltpoolt püüamegi läbi videoloengute olla lapsevanemate kõrval ja tõsta teadlikkust nii käitumisprobleemidest kui muudes kasvatuslikes ja lapse tervise küsimustes"  märkis Anneli Pärlin.

Koolituste teemakäsitlused on teaduspõhised, kus oma teadmisi jagavad Eesti tunnustatud meditsiini ja kasvatusteaduste valdkondade spetsialistid. Peamiseks partneriks laste füüsilist tervist ja toitumist puudutavate koolituste valmimisel on Eesti Lastearstide Selts ning kasvatusteemaliste loengute puhul Perekasvatuse Instituut.

Pärlini sõnul on hetkel käimas uute koolitusteemade kaardistamine ning kõik vanemad on oodatud teemade osas oma arvamust avaldama veebilehel vanemakoolitused.ee.

Vanemakoolitused.ee koolitusportaali loomist toetab SA Kodanikuühiskonna Sihtkapital. Jätkusuutlikkuse tagamiseks on iga kuni 45-minutilise loengu hinnaks 5 eurot.


Vanemakoolitused on veebipõhine koolitusportaal lastevanematele laste tervise ja kasvatuse teemadel.

Vanemakoolitused.ee