Uudised

« Tagasi

Karjääriretked äratasid Pärnumaa õpilastes huvi ettevõtluse vastu

KredExi Karjääriretked viisid Pärnumaa ettevõtete karjäärivõimalustega tutvuma 38 Sindi Gümnaasiumi koolinoort. Ekskursioonide raames tutvusid 10. ja 11. klassi õpilased ühe tööpäeva jooksul ettevõtete Pajo AS ja LV Metall igapäevatööga.

Noorte tagasisidest selgus, et pooled neist polnud varem ettevõtteid külastanud ning oma silmaga tööga tutvumise kogemus oli nende jaoks esmakordne. Pärast ekskursiooni kinnitasid õpilased, et on huvitatud ka tulevikus ettevõtteid  külastama.

Sindi Gümnaasiumi õpilaste endi sõnul aitasid karjääriretked avardada silmaringi ja said arusaamise, et suur ettevõtlus võib alata väikesest ettevõtmisest ja areneda suureks firmaks. "Põnev oli vaadata, kuidas kasutatakse tehnoloogiat ja võetakse kasutusele järjest efektiivsemaid seadmeid. Meile meeldis ka näha erinevates ametites oma ala tegijaid, kel on ülesannete täitmiseks omad kindlad oskused ja teadmised," rääkisid õpilased. "Saime teadmise, et tööandjad hoolitsevad oma töötajate eest, et neil oleks ettevõttes hea töötada," lisasid noored.

KredExi ettevõtlusdivisjoni juhi Jarmo Liiveri sõnul lõid karjääriretked ainulaadse võimaluse näidata noortele, et neil on pärast õpinguid võimalus ka oma kodukandis sobiv karjäär valida või ise ettevõtjaks hakata.  "Sellist kogemust, mida õpilased saavad otseses kokkupuutes tööandjatega, pole õpilastel koolipingist kuidagi võimalik saada. Karjääriretked ongi võimalus reaalset tööelu oma silmaga näha, mis aitab noorel paremini ka oma karjäärivalikuid teha," sõnas Liiver.

Sel aastal kolmandat korda toimunud karjääriretkede projekti korraldab KredEx. Karjääriretked toimusid üheksas Eesti maakonnas: Harjumaal, Ida-Virumaal, Lääne-Virumaal, Pärnumaal, Viljandimaal, Saaremaal, Tartumaal, Valgamaal ja Võrumaal. Karjääriretkede läbiviimist rahastas Euroopa Liit läbi Euroopa Regionaalarengu Fondi.