Uudised

« Tagasi

“Inglipuu” kingikampaaniaga täidetakse ligi 60 Pärnumaa lapse jõuluunistused

Üle-eestiline kingikampaania "Inglipuu" kutsub vähekindlustatud perede laste jõuluunistusi täitma. 31 omavalitsuse sotsiaaltöötajate ühisprojektiga täidetakse kokku 1300 kingisoovid, millest 57 unistust on Pärnumaalt.  Kingitusi kogutakse 11. detsembrini. 

Heategevusliku kingikampaania elluviija kaubanduskett Maxima kogus koostöös 31 linna ja valla sotsiaaltöötajatega üle Eesti kokku nende laste jõulusoovid, kelle peredel puuduvad tänavu võimalused lapsele soovitud kingituste tegemiseks.  Inglipuu, millel ripuvad laste jõuluunistused, asub Pärnu Maxima kaupluses aadressil  Riia mnt 131.

Euroopa Vaesuse ja Sotsiaalse Tõrjutuse Vastu Võitlemise Eesti Võrgustiku juht Kärt Mere sõnul elab sisuliselt iga viies laps Eestis vaesuses. "Eriti suures riskis on paljulapselised pered ning ka need pered, kes jäävad toimetulekutoetuse saajate ringist vaid paari euroga välja – pealtnäha kõik korras, aga tegelikult on pere puuduses, kuid toetuse saajaks ka ei kvalifitseeru. Just sellistes olukordades ongi kaasinimestest hoolivad kampaaniad nagu Inglipuu tänuväärt abimeheks, mis võimaldab igaühel lihtsalt panustada ka nende laste pühadesse, kel muidu kingid jääksid saamata,"  rääkis Mere.

Inglipuu kampaania patroon Gerli Padari sõnul on Inglipuudel väga erinevad unistused. "Igal Inglipuu sedelil on kirjas lapse nimi, vanus ja soov. Mõned jõulusoovid on hästi praktilised, näiteks soovivad lapsed joonistamiskomplekti või riideid, teised unistused on aga lennukamad nagu näiteks unistatakse puldiga helikopterist. Igal juhul on kõigil võimalus leida omale personaalne soov, mida täita ja teha just selle valitud lapse jõulud õnnelikumaks," rääkis Padar, kes tänavu kaasas hea tegemisse ka kogu oma pere. "Eelmisel aastal kogesin Inglipuu mastaapsust ja sain tunda, kui olulise tunde annab heategu heategiale endale. Et seda suurepärast tunnet edasi viia, kaasasin ka oma pereliikmed," lisas Padar.  

Maxima Eesti tegevjuht Vygintas Šapokas tänab kõiki eestimaalasi, kelle asendamatu abiga on laste jõuluunistused kokku kogutud ja täidetud. "Seitsme aasta vältel olete andnud tuhandetele lastele just seda, mida nad vajavad ja loonud erilist pühadetunnet," rääkis Šapokas. "Ootame ka tänavu rohkelt lahkeid ingleid. Ent kinnitan, et ükski kingisoov ei jää täitmata. Nende laste kingitused, kes endale kampaania jooksul inglit ei leia, soetab meie kaubanduskett," lisas Šapokas.

Kingikampaanias osalemiseks tuleb valida Maxima kaupluses Inglipuult lapse jõuluunistus. Ostetud kingituse saab pakkimata kujul jätta kas Maxima infoletti või kassasse. Osalemise täpsemad juhised leiab veebilehelt www.maxima.ee/inglipuu.