Eesti 100 tamme

21.04.17

Eesti 100 tamme                                                                     


Sindi linnavalitsus kutsub kõiki linnaelanikke ja organisatsioone osalema projektis Eesti 100 tamme. Eesti Vabariigi 100 juubeliaastal rajatakse üle Eesti 100 tamme tammikuid. Need on pargid, alleed või tammesalud, kus igaühes kasvab sada tamme. Tamme istutamisega Eesti Vabariigi 100. sünnipäevaks saab igaüks jätta endast märgi oma riigi ajalukku ja teha väärika kingituse Eestile.
Tammede istutamine kasvukohta toimub ühiselt 2018. aasta kevadel. Projektis osalemiseks tuleb end registreerida e-maili: sindi@sindi.ee kaudu või tulla linnavalitsusse. Registreerimisel märkida ära enda kontaktandmed ja mitu tamme soovitakse istutada.
Lisa informatsioon projekti kohta: https://riigikantselei.ee/et/valitsuse-toetamine/eesti-vabariik-100/eesti-100-tamme

 

 

Eesti Vabariigi 100 juubeliaastal on plaanis rajada üle Eesti 100 tamme tammikuid. Need on kas pargid, alleed või tammesalud, kus kasvabki sada tamme.

Tamm on jõuline sümbol, mis räägib igikestvusest ja on tugevasti meie folklooriski juurdunud. Tammesid on istutatud ajaloosündmuste vääristamiseks, kuna tammel on pikk eluiga ja tammedega koos on tänagi meieni jõudnud lood ja legendid meie ajaloost. Miks mitte jätta ka endast märk oma riigi ajalukku ja istutada Eesti Vabariigi 100 juubeliks tammepuu.

Tõrude kogumise ja nendest ise istikute kasvatamine loob väga isikliku sideme oma maa ja loodusega – keskkonnaga, kus me iga päev elame ja tegutseme, sageli ise selle peale eraldi mõtlemata. Osaledes sõprade, klassi või perega Eesti 100 tamme parkide rajamises saame osa millestki suurest ja igikestvast, ühise väärika eesmärgi nimel.

Esialgse plaani kohaselt istutatakse igasse maakonda vähemalt üks tammik, ja seda koolinoorte ja omavalitsuste koostöös.

Ka Sindi linn osaleb selles projektis:

Sellel sügisel kutsus  Riigikantselei üles rajama üle Eesti 100 tammikut Eesti Vabariigi 100 juubeliks. Ilusa ja auväärse projektiga liitus ka Sindi Linnavalitsus koostöös Sindi Gümnaasiumiga.

Esimese sammuna korjasime Sindi Gümnaasiumi 2A ja 2B klassi lastega ja õpetaja Made Uigaga       30. septembril Kooli pargist kaks  8-liitrist ämbritäit tammetõrusid, mis liiva sisse peidetult talvekorterisse viisime.

Järgmine kevad leiavad juba juurduma hakanud tammetõrud omale kodu lillepotis või peenranurgas, kust nad siis sirgudes esialgu linna väikesesse puukooli ja hiljem oma tulevasse koju kolivad. Kolimise tähtajaks on määratud 2018 aasta.

30. septembril toimunud tõrude korjamine on esimene ja väike, kuid väga oluline samm. Seni, kuni tammed sirguvad, saab aru pidada selle üle, kas noortest tammedest istutada parki uus tammik või näiteks rekonstrueerida tammeallee linna peatänava, Pärnu maantee ääres.

Kõik linnaelanikud, kes üleskutse peale ka oma kodudes tamme kasvama panid, saavad samuti soovi korral osaleda Eesti juubeliks rajatava tammiku või tammeallee rajamisel.

 

Sindi linnaaednik on

Mirko Reimann

tel 445 1891

 

Lisainfo: https://www.eesti.ee/ev95/et/ev100/Eesti-100-tamme

Toimetaja: VIKTOR KAARNEEM