Uues tekkivas Tori vallas sai volikogus enamuse valimisliit Uus Koduvald

Esialgsetel andmeil võitis Sindi linnas pühapäeval, 15. oktoobril, toimunud Tori vallavolikogu valimised valimisliit Uus Koduvald, kelle poolt hääletas 1592 inimest ehk 33.9% valijatest,  valimisliidule kuulub 23-liikmelises volikogus kaheksa mandaati. Et saavutada ülekaal  volikogus, läheb valimistel enim mandaate saanud valimisliidul Uus Koduvald vaja 12 häält, selleks tuleb neil aga leida koalitsioonikaaslane.
Volikokku pääsesid veel valimisliit Koduvalla Volikogu, mis kogus 1180 valija toetuse,  mandaate saadi kokku 6. Eesti Keskerakonna poolt andis oma hääle 975 valimisõiguslikku kodanikku, volikokku pääseb 5 inimest, valimisliit Loogiline Pärnumaa sai 545 häält, mis andis valimisliidule 2 mandaati ja Eesti Konservatiivne Rahvaerakond sai Tori vallavolikogus samuti 2 mandaati, nende poolt hääletas 365 valijat.
Enim hääli sai valimistulemuste põhjal Sindi endine linnapea, Eesti Keskerakonna esinumber, Marko Šorin, kes kogus 507 häält. Lauri Luur valimisliidust Uus Koduvald kogus 332 häält, Andres Mõis valimisliidust Loogiline Pärnumaa sai 204 häält, Priit Ruut valimisliidust Uus Koduvald pälvis 189 valija toetuse ja Jüri Puust valimisliidust Koduvalla Volikogu sai 162 häält.
Eelmistel, 2013. aasta valimistel sai Sindis võidu Keskerakond, toona kogus Marko Šorin 565 häält.
Tori valla volikokku kandideeris 23-le volikogu liikme kohale kokku 134 kandidaati -
Eesti Konservatiivsest Rahvaerakonnast 18, Valimisliidust Uus Koduvald 33, Eesti Keskerakonnast 36, Valimisliidust Loogiline Pärnumaa 12  ja Valimisliidust Koduvalla Volikogu 34 inimest. Üksikkandidaadina osales valimistel Hillar Kohv, kelle poolt hääletas 46 valijat, kuid see häältesaak mandaati üksikkandidaadile ei toonud.
Tori vallaks ühinevad Sindi linn, Are, Sauga ja Tori vald, kus elab 9540 valimisõiguslikku kodanikku, oma hääle andsid valimistel 4735 inimest ehk 49,6 % valijaist. Pärnu maakonnas käis valimas 50.9% hääleõiguslikest kodanikest.
Milline saab olema võimalik võimukoalitsioon, näitab aeg. Volikogu esimese istungi kutsub kokku valla valimiskomisjoni esimees hiljemalt seitsmendal päeval pärast valimistulemuste väljakuulutamist.

Hetkeseisuga Tori volikogu liikmed.
Valimisliit Uus Koduvald - 8 mandaati
Eesti Konservatiivne Rahvaerakond – 2 mandaati
MIHKEL KALAMEES
KÄDE KALAMEES

Valimistulemusi Tori vallas saab vaadata siit!