Uudised

« Tagasi

Sindis tähistati Eesti Vabariik 99. aastapäeva

Eesti Vabariigi 99. aastapäeva tähistamiseks toimus 23. veebruari õhtul Sindi Seltsimajas pidulik kontsert-aktus, kus anti traditsiooniliselt üle Sindi linna Aastainimene 2016 aunimetus ja 2016. aasta Kauni Kodu preemia ning tunnustati ka Sindi linna möödunud aasta parimaid spordi- ja kultuuritegelasi.
Kontsert-aktuse lavastusliku poole eest kandsid hoolt Sindi Gümnaasiumi näiteringi õpilased Eneli Arusaare eestvedamisel. Tunnustused andsid üle Sindi volikogu esimees Toomas Asi, linnapea Rein Ariko ja linnasekretär Birgit Kuusk. Esines Sindi laulukoor tänavu kultuuritegelase tunnustuse pälvinud Kristel Reinsalu juhendamisel.
Kontsertosas astus oma lauludega üles Marek Sadam, keda saatis süntesaatoril Tõnu Laikre.

Iseseisvuspäeva pidulik lipuheiskamine toimus tänavu ühiselt Tori, Sauga ja Are valla osavõtul

Iseseisvuspäeva päikesetõusu ajal toimus Sindi raekoja tornis traditsiooniline pidulik lipuheiskamine, millele olid kaasa elama tulnud suur hulk linnaelanikke. Tänavune pidulik lipuheiskamine toimus ühiselt Tori, Are ja Sauga valla esindajatega. Ettepaneku ühiselt tähistada Eesti Vabariigi aastapäeva tegid  Eesti lipu seltsi Sindi osakond ja Sindi gümnaasium, kuna Sindi linna ja eelpool nimetud kolme valla poolt allkirjastatud ühinemislepingu tulemusena moodustub juba eeloleval sügisel, pärast kohalikke valimisi, uus vald.
Kohaletulnuid tervitas pasunakoori helidega Kaitseliidu Pärnumaa maleva puhkpilliorkester Kaido Kivi juhtimisel. Tavapäraselt oli väljas Sindi gümnaasium kümnete noorte lipukandjatega ja suurte sinimustvalgete kandelippudega, samuti naabervaldade koolide õpilased ning Are kodutütred ja noorkotkad.
Esindatud olid ka linna allasutused ja seltsid, kohal olid Sindi lasteaia mudilased koos vanematega, liputoimkonnaga oli esindatud ka Kaitseliidu Pärnumaa malev, aga ka omavalitsuste ja seltside esindused oma lippudega.
Nagu tavaks saanud, esitasid isamaalisi laule Sindi laulukoor Kristel Reinsalu juhendamisel. Päevakohase sõnalise kavaga "Hoolige enam" esinesid Sindi kooli näiteringi õpilased õpetaja Eneli Arusaare juhendamisel. Kell 7.55 heiskas lipu raekoja torni ettevõtja Mihhail Škljar.
Pidupäevakõnedega astusid üles Sindi linnapea Rein Ariko, Pärnu maavanem Kalev Kaljuste ja Riigikogu liige Marko Šorin.
Peale lipuheiskamise tseremooniat mindi rongkäigus Pärnumaa maleva puhkpilliorkestri saatel Sindi gümnaasiumi juurde, kus sõnavõttudega astusid üles naabervaldade esindajad ning kooli ajalooõpetaja Lembit Roosimäe. Piduliku hommiku lõpetamine toimus kohas, kuhu üldrahvalikult kogutud rahaga soovitakse püstitada mälestusmärk Sindis sündinud ja õppinud Tartu rahu läbirääkijale Julius Seljamaale.
Pidulik aastapäeva hommikupoolik lõppes ühise teejoomise ja saiakestega, mille eest olid hoolt kandnud pidupäeva toetajad.

Aastainimene 2016 aunimetuse pälvis Urmas Saard

Sindi linnavolikogu otsustas anda Sindi linna 2016. aasta inimese aunimetuse Urmas Saardile.

Urmas Saardi algatusena loodi 2014. aasta detsembris Eesti lipu seltsi Sindi osakond, ajalooklubi aktiivse liikmena on Urmas Saard üks peamisi ideede genereerijaid, tema algatuseks on rajada Eesti Vabariigi sajandaks aastapäevaks mälestusmärk ajakirjanikule, riigitegelasele ja diplomaadile Julius Friedrich Seljamaale, oma kirjutiste ja fotoreportaažidega on ta andnud hindamatu panuse positiivse kuvandi loomiseks Sindist erinevate meediakanalite kaudu. Ettepaneku valida Urmas Saard Sindi aastainimeseks 2016 tegid Sindi Muuseum ja ajalooklubi.

Sindi linna 2016. aasta kodukaunistamise konkursi võitjaks tunnistati eramu Sindis aadressil Leevikese tn 8, mille omanikuks on perekond Oltre.

Vabariigi aastapäeva üritusel Sindi Seltsimajas anti kinnistu omanikule üle auhind, majakülge kinnitatav plaat ja rahaline preemia. Kinnistu on oma hooldatuses ja terviklikus lahenduses ratsionaalselt planeeritud ja sobitub kenasti ümbritseva keskkonnaga. Sihvaka siluetiga elamu läheb puude, põõsaste ja taimede abil sujuvalt üle maapinnaks ja ümber maja on jäetud piisavalt vaba muruala. Haljastuse poolest teeb Leevikese 8 kinnistu eriliseks see, et on kasutatud palju püsiktaimi ja puid, mis on oskuslikult ja ilusti hooldatud ning omavahel kombineeritud, tähelepanu on pööratud ka tänavapoolselt avanevale vaatele.

Linnavalitsus tunnustas Pärnumaa konstaablijaoskonna abipolitseinik Krista Kämerit panuse eest Sindi linna turvalisusesse.

Krista Kämer on panustanud Sindi linna avaliku korra tagamisele ja liiklusjärelvalvele. Hea koostöö ja tagasiside Sindi linna piirkonna ja noorsoopolitseinikuga ning politseitöös on ta silma paistnud kohusetundliku, hea suhtlemisoskuse ja otsustusvõimega abipolitseinikuna.

Lisaks aktiivsele politseitöös osalemisele räägib ta kaasa olulistes abipolitseinike puudutavates küsimustes. näidates üles initsiatiivi ja pakkudes lahendusi abipolitseinike valdkonda puudutavates teemades ja probleemides.

 

Vabariigi aastapäeva pidulikul kontsert-aktusel tunnustati Sindi linna 2016 a. kultuuritegelasi ja sportlasi.

Tunnustuse pälvisid:

Kristel Reinsalu, kes on aidanud koori esinemiste näol tutvustada Sindi linna ja linna kultuurielu nii Eestis kui ka Sindi sõpruslinnas Anjalankoskis, Barcelonas ja Prahas. Prahas, kus esineti koos Viljandimaa sõpruskooriga ühendkoorina "Ulgandi" nime all, saavutati koorikonkursil Praga Cantat 2016 hõbediplomi.

Tatjana Grigorjeva-Keerup, Pärnumaa vene keele ainesektsiooni juht alates ühenduse asutamisest saadik. Ta on maakondlike vene keele päevade ellukutsuja ning olnud peakorraldaja kümnel korral. Kolmeteistkümnendal vene keele päeval kaasati esmakordselt osalejaid väljapoolt maakonda: seitse kooli Tallinnast ja Harjumaalt.

Juta Velleste, eestvedamisel korraldatakse Sindi pensionäride igakuiseid klubilõunaid, mis on osalejatele väga oodatud ning võimaldavad lisada toimekate inimeste argipäeva väga vajalikku omavahelist suhtlemist. Viimasteks tema korraldatud üritusteks olid kadripäeva tähistamine, naisliidu liikmete ning eakate ühine jõulupidu ning kolmekuningapäeva tähistamine.

 

Sindi linna 2016 a. sporditegelaste tunnustuse pälvisid:

Jarmo Lehiste - 2016. aastal saavutas E3 klassis kestvuskrossis Balti meistrivõistlustel 1.koha, Eesti meistrivõistlustel 2. koha, tuli Läti meistrivõistlustel teisele kohale ja oli Leedu meistrivõistlustel kolmas. Endurosprindis saavutas Jarmo Lehiste Balti meistrivõistlustel 3. koha.

Tiia-Triin Tomson -  tuli 2016. aastal Põhjamaade meistrivõistlustel kadettide (U18) vanuseklassis 3. kohale. Lisaks saavutas 2016. aastal Eesti meistrivõistluste õpilaste vanuseklassis (U16) 2. koha, tuli Eesti meistriks kadettide vanuseklassis ja täiskasvanute meistrivõistlustel saavutas 2. koha.

Randel Uibo - Pärnu Leo klubi sportlane, kadettide vabamaadluse ja Kreeka- Rooma maadluse Eesti Meister. Põhjamaade meistrivõistlustel kadettide (U18) vanuseklassis 3. koht.

Arvi Tamm - on edendanud Sindi linna kabeelu ning on treener paljudele noortele, kes on esindanud Sindit lisaks väiksematele võistlustele ka Pärnumaa, Eesti kui ka Euroopa meistrivõistlustel. Arvi Tamm on tunnustatud ja ainukese litsentseeritud kabekohtunik Pärnumaal. Ta on suviti korraldanud laste seas väga populaarseid mitmepäevaseid kabelaagreid ning kes teinud ära suure töö Sindi linna noorte kabetajate arendamisel.

Janet Tamm - viiekordne Eesti noortemeister. 8 korda on käinud Euroopa ja Maailma Meistrivõistlustel. Parim tulemus oli MM 6 koht Bulgaarias. 2016. aasta Eesti naiste 60 MV vene kabes 2. koht. Eesti naiste 44. MV rahvusvahelises kabes 7 koht. Euroopa MV Valgevenes (U-26) 15. koht. Eesti naiste MV vene kabes välkturniiril 7. koht. Eesti naiste MV vene kabes kiirturniiril 6. koht. Pärnumaa Võistkondlikel Talimängudel 2016 vene kabes Sindi võistkonnaga 1. koht.
Hendrik Tamm - 2016.a. Töötulemuste põhjal sai 29.01.2017 meistrikandidaadi tiitli.
2016.a. võistlused:
Eesti meeste 61. MV rahvusvahelises kabes 5. koht.
Rahvusvaheline kabeturniir Eesti Kabepealinnas, Nõmmel 4. koht.
Euroopa MV Valgevenes (U-26) 10. koht.
Eesti meeste MV vene kabes välkturniiril 7. koht.
Eesti meeste MV vene kabes kiirturniiril 2. koht.
Euroopa võistkondlikel MV rahvusvahelises kabes Eesti koondises 6. koht.
Pärnumaa Võistkondlikel Talimängudel 2016 vene kabes Sindi võistkonnaga 1. koht
Eesti Kabeliidu Aastalõpu turniir vene kabes 8. koht.

 

Vaata ka Pildigaleriid!