Uudised

« Tagasi

Sindi teeb Eesti riigi sünnipäevaks kingituse

Eesti riik saab 2018. aastal saja-aastaseks, mida tähistame üheskoos 2017. aasta aprillist 2020. aasta veebruarini.
EV100 programm algab käesoleva aasta aprillis, mil möödub sada aastat eestlaste asualade ühendamisest, tipneb Eesti Vabariigi 100. aastapäevaga 24. veebruaril 2018, meenutab aastal 2019 saja aasta taguseid Vabadussõja olulisemaid pöörde- ja võidulahinguid ning lõpeb veebruaris 2020, mil täitub sada aastat Tartu rahu sõlmimisest.
Eesti riigi sünnipäev on meie kõigi pidu ja selle puhul on meil võimalik saada ja teha kingitusi.
Sindi linn soovib kingitusena vabariigi sajandaks sünnipäevaks püstitada mälestusmärk Eesti riigi loomise loos olulist rolli mänginud, Eesti-Vene rahuläbirääkimistel osalenud ja ühele Tartu rahulepingu allkirjastanule Julius Friedrich Seljamaale.
Idee sündis kodanikualgatuse korras ning Sindi ajalooklubi ja teiste mõttekaaslaste eestvedamisel algatati mälestusmärgi püstitamiseks üldrahvalik korjandus ning  annetuste tegemiseks avati pangakonto: Swedbank – EE102200001120145828, märksõna „Seljamaa", kuhu iga soovija saab oma annetuse teha. Raha kogumisega on liitunud ka Peterburi eestlased. Algatust toetavad Eesti Lipu Selts, ajalehe Peterburi Teataja taastaja ning toimetaja Jüri Trei, Eesti Muinsuskaitse Seltsi auesimees Trivimi Velliste, ajakirja Akadeemia peatoimetaja Toomas Kiho jt.
Julius Seljamaale loodava mälestusmärgi asukohaks on valitud Sindi Gümnaasiumi lähedus, et meenutada nii Tartu rahu allkirjastamise tähtsust meie riigi ajaloos ja suurendada lastes ja noortes uhkustunnet oma kogukonna liikme ajalooliselt olulise panuse ees. Usume, et mälestusmärk kodulinnast välja kasvanud mehele mõjub meie kogukonna enesehinnangule positiivselt.
Sindis on saanud traditsiooniks tähistada Eesti Vabariigi aastapäeva ja lipu päeva paraadiga, mis algab raekoja ees ja lõpeb koolimaja juures. Seetõttu sobiks Seljamaale püstitatud mälestusmärk just koolimaja juurde.
Oma soovi püstitada mälestusmärk diplomaadile, ajakirjanikule ja poliitikule Julius Seljamaale on Sindi linn kingitusena lisanud ev100.ee kodulehele, kus on üleval juba suur hulk erinevaid kingitusi vabariigi juubeliks.