Sindi linna jõulupuu on tänavu sotsiaaltöökeskuse juurde paigaldatud hõbekuusk

Seni on Sindis ehitud üksnes kasvavaid jõulupuid, täna (23. novembril) aga paigaldati Sindi sotsialtöökeskuse juurde ligi 10 meetrine hõbekuusk.

Linna jõulupuu on pärit Sindi linnast Pikk tn 33 kinnistult, mis kasvanud maja ees juba pea 60 aastat. Maja perenaine Laine Jürimäe ütles, et hõbekuusk istutati maja ette üle poole sajandi tagasi, täpset aastat aga majaperenaine enam ei mäleta.

Kaheharuline hõbekuusk oli osaliselt kuivanud, seepärast tuli puu ka maha võtta, aga väljanägemiselt on linna jõulupuuks toodud hõbekuusk ikka veel väga kaunis. Sindi abilinnapea Mirko Reiman ütles, et kuusel oli tüve alumine osa juba ilma oksteta ning seepärast tuli puu tüvest pea kolm meetrit maha võtta, meetrijagu läks maa sisse ja linna jõulupuu kõrguseks jäi ca 9 meetrit.

Sindi linna jõulupuu saab lähiajal ka tuled külge, mis süüdatakse nagu teisedki linna jõulukaunistused esimesel advendil.

Vaata ka Pildigaleriid!