Linnaraamatukogu tähistas rahvusvahelist lasteraamatupäeva

Rahvusvahelisel lasteraamatupäeval, 2. aprillil, korraldas Sindi Linnaraamatukogu juba seitsmendat korda Sindis lasteraamatupäeva. Selle päeva puhul oli seltsimajja kutsutud läinud aastal kõige enam raamatukogu külastanud ja raamatuid laenutanud noored lugejad vanuses 3-12 aastat. Kokku oli kutsutuid 21 last, kes tulid pidulikule koosviibimisele koos vanemate, vanavanemate ning õdede-vendadega. Aktiivsemaid noori raamatukogu külastajaid ja lugejaid tänasid raamatukogu direktor Ene Michelis ja lasteosakonna vanemraamatukoguhoidja Rita Raudsepp.

Üllatuseks oli väikestele lugejatele kutsutud lugemiskoerad koos oma juhtidega, kes tutvustasid lastele ja nende vanematele oma tegemisi ning lapsed said koeraomanikelt uurida, kuidas lugemiskoeri õpetatakse ja millised iseloomuomadused ühel lugemiskoeral olema peab. Külas olid kolm kuldse retriiveri tõugu koera – Chilli, Chuck ja Lex ning koerajuhid Ivi Brant, Rita Kosenkranius ja Romek Kosenkranius.

Juba selle aasta sügisest soovib Sindi raamatukogu oma tegemistesse kaasata lugemiskoeri, kellele lapsed saaksid valitud raamatut ette lugeda, Lugemiskoerale ettelugemise eesmärgiks on soravam lugemine ning julguse ja motivatsiooni kasv lugemise harjutamisel.

4. aprillil olid lasteosakonna vanemraamatukoguhoidja Rita Raudsepp ja laenutusosakonna

raamatukoguhoidja Sirje Ristikivi Sindi gümnaasiumis, et anda üle tänukirjad ja tunnustada parimaid selle aasta joonistusvõistlusel „Raamatuid on suurel hulgal kirjutanud Leelo Tungal" osalenud õpilastele. Kooli õpilastest tuli 6-7 aastaste vanuserühmas kolmandale kohale Ilja Repiev ja vanuserühmas II –Iv klass parimad joonistajad:

I koht Helend Pikner, Ii koht Meribel Aksen ja III koht kuulus Sofia Korotajevale.

5. aprillil külastasid raamatukogu direktor Ene Michelis ja lasteosakonna vanemraamatukoguhoidja Rita Raudsepp juba Sindi lasteaeda, et sealgi tänada joonistusvõistlusest osavõtnuid ning tunnustada parimaid. 6-7 aastaste kaks parimat olid:

I koht Sten Marten Saar ja II koht Marten Savila. 3-5 aastaste parimad olid:

I koht Aurora Laanemaa, II koht Sverre Jürgenson ja III koht Richard Krimses.

Traditsiooniliselt kuulutab Sindi linnaraamatukogu igal aastal välja ka raamatukogusõbraliku õpetaja. Selle nimetuse saab õpetaja kas lasteaiast või koolist, kes on ise raamatukogu aktiivne kasutaja ning toob kõige tihedamini lapsi raamatukokku. Samuti osaleb raamatukogu poolt organiseeritud ettevõtmistes ja aitab kaasa raamatukogu ürituste ettevalmistamisel.

Tänavu pälvis selle aunimetuse Sindi lasteaia õppealajuhataja Reine Tänav.

Sindi laste joonistusnäitusele "Raamatuid on suurel hulgal kirjutanud Leelo Tungal" on välja pandud 115 eriilmelist pilti, mida saab raamatukogus vaadata kuni suveni.

Vaata ka Pildigaleriid!