KredEx viib Sindi Gümnaasium õpilased tutvuma Pärnumaa ettevõtetega

KredEx saadab Sindi Gümnaasium õpilased tutvuma kohalike tööandjatega, et äratada noortes huvi kodukandi karjäärivõimaluste vastu. KredExi karjääriretkede raames avaneb 10.  ja 11.  klasside õpilastel võimalus külastada ühe päeva jooksul kuni kolme ettevõtet.

9.-12. klassidele suunatud karjääriretked toimuvad KredExi algatusel juba kolmandat aastat. "KredExi karjääriretked annavad noortele võimaluse omandada uusi teadmisi ja kogemusi otse keset ettevõtete igapäevategevusi. Õpilased saavad oma silmaga tegevust jälgida ja seal kus võimalik ka ise käed külge panna. Nähes reaalselt, mida erinevates ettevõtetes tehakse ja millised võimalused on kodupiirkonnas, aitame avardada noorte tulevikuväljavaateid," rääkis KredExi ettevõtlusdivisjoni juht Jarmo Liiver.

Sindi Gümnaasiumi majandusõpetaja Kristi Suppi sõnul on karjääriretked nende õpilaste jaoks justkui tõeline kingitus, kuna õpetaja peab väga oluliseks, et õpilased näeksid õpitu kinnistamiseks tegelikku elu ettevõtetes. "Meie 11. klassid teevad igal aastal õpilasfirmasid. Sel aastal on klassis registreerumas neli firmat - neile on väga suureks abiks, kui saavad näha, kuidas tegelikud ettevõtted toimivad. 10. klassi õpilased teevad seda järgmisel aastal, nemad saavad juba oma ideid ja nende elluviimisele mõtlema hakata," rääkis Suppi ning lisas, et õpilased saavad karjääriretkedest olulist abi oma tuleviku planeerimisel.

Pärnumaal on tänavu KredEx karjääriretkedel osalevaid õpilasi vastu võtmas ja oma tegevusi tutvustamas trükiteenuseid pakkuv Pajo AS ja alumiiniumitoodete valmistav LV Metall.

Karjääriretkedest saavad 9.-12. klasside õpilased osa üheksas maakonnas. Retkele saamiseks esitasid õpilased taotlused ning kõigi laekunud sooviavalduste seast valiti välja karjääriretkel osalevad klassid. Karjääriretked toimuvad  Harjumaal, Ida-Virumaal, Lääne-Virumaal, Pärnumaal, Viljandimaal, Saaremaal, Tartumaal, Valgamaal ja Võrumaal.

Noorte ettevõtlikkust aitab edendada ligi 30 ettevõtet, kes on oma maakonnas oluliseks tööandjaks ja kellel on KredExiga toimiv koostöö. Karjääriretki viib ellu KredEx ning külastuste läbiviimist rahastab Euroopa Liit läbi Euroopa Regionaalarengu Fondi.