Uudised

« Tagasi

Eesti meistrivõistlused juhtrajasõidus Haapsalus

25.- 26 märtsil toimusid Haapsalus järjekordsed Eesti Meistrivõistlused Haapsalus. Kohal oli nii  vabariigi paremik, kui ka neid, kes esimest korda oma oskused proovile pani. Kokku ligi 40 võistlejat. Kavas olid kõik Eestis sõidetavad klassid: N-14- noored; PR-24- produkt; F1-32- vormel;  ES-32- väike eurosport; Open-12 ja ES-24- suur eurosport.
       Reede õhtul sai veel rajal harjutada ja laupäeval algas võistlus N-14 klassiga. Osales 15 võistlejat. Kui karikaetapil jagatkse võistlejad gruppidesse ja lastakse rajale reitingutabeli alusel, siis Eesti Meistrivõistlustel tuleb läbi teha kvalifikatsioonisõit. S.t., et iga võistleja saab ühe minuti sõiduaega ja üritab selle aja jooksul kirja saada võimalikult väikese ringiaja. Meilt osales selles klassis ainult Karin Mets, sest teised  lootustandvad poisid olid juba eelmise aasta lõpus püssi põõsasse visanud. Kahju!! Kvalifikatsioonis platseerus Karin 6. kohale ja sai eelsõitudes tugevamasse gruppi. Eelsõitude põhjal selgusid 8 paremat, kes jätkasid finaalis. Karin pääses finaali kuuendana. Finaalis alustas Karin tublilt, olles vahepeal isegi 4. kohal, aga siis tuli väike mõõn ja langes7. Kohale. Lõpus suutis ta ennast siiski niipalju koguda, et tõusis jälle 6. kohale. Hiljem võistlustulemusi analüüsides nägime, et teises ja kolmanda sõidus lasi Karin n.ö. näpu sirgeks ja andis konkurentidele ringe ära. Stabiilselt sõites oleks isegi 5. koht võimalik olnud, aga ise ei olnud ta tulemuses pettunud. Vähemalt tuli kogemusi edaspidiseks juurde. Kolm paremat:
1. Mikk Bauer     Haapsalu      454 ringi
2. Reimo Põhjakas  Tallinn      441 ringi                                     Andy Aron. Kõige edukamad Eesti Meistrvõistlused.
                                                                                                          Haapsalu 2017

3. Kaur Erik Tamm   Äksi        434 ringi
Karin sai finaalis kirja  402 ringi

Noorte järel võtsid platsi PR-24 klassi sõitjad. Kokku osales 29 võistlejat ja võistlejad jagati nelja gruppi. Meilt osalesid Karmen Mets; Andy Aron; Karin Mets ja esimest korda üldse Kimo Varik. Kvalifikatsioonisõitude tulemusena platseerusid Karin Mets D gruppi, mõnevõrra üllatusena Kimo Varik C gruppi ja meie esisõitjad A gruppi. Võistluse tulemusena sai Karin kirja 416 ringi ja lõppprotokolli 24 koha. Kimo püüdis liiga hästi sõita ja tegi palju algajatele omaseid sõiguvigu, kuigi õpetust sai talle sõidu käigus pidevalt jagatud. Lõppprtokollis 384 ringi ja 26.koht. Hiljem, sõitu analüüsides, sai ta väga hästi aru, mis valesti läks ja selle kallal seisab ees tõsine töö. Meie jaoks oluline A grupp pakkus põnevust ja dramaatikat lõpuni. Sõidu alguses läks eest ära Margus Jõgilaine ja suurendas oma edumaad tasapisi kuni viienda sõiduni, Andy talle kuklasse hingamas. Teise võistluspaari moodustasid veidi tagapool Kaiar ja Karmen. Viiendas sõidus sai Marguse mudelil vigastada ülekanne ja selle vahetamisega loovutas ta juhtpositsiooni, ning taandus kolmandaks. Kaiari ja Karmeni vahelises duellis suutis Kaiar algul eest ära rebida, kuid Karmen suutis viienda sõidu lõpuks seisu võrdsustada. Kuuendas sõidus tuli Kaiari kord „Boksis" käia ülekannet remontimas ja kuuenda sõidu lõppedes oli kaksikjuhtimine Andy ja Karmeni käes juba suht turvalise edumaaga Marguse ja Kaiari ees. Margus omakorda möödus Kaiarist. Ja siis see juhtus! Seitsemenda sõidu alguses põrutas üks rajalt välja sõitnud kaasvõistleja Karmeni mudelile küljelt sisse, mille tulemusena langes märgatavalt mudeli kiirus- mootoris läks midagi paigast ära. Võistluse sellises faasis ei tule mootori vahetamine enam kõne alla. Püüdsime kohendada mootori harjaseid ja vedrusid, aga olulise tulemuseta. Ka üks tagumine kumm oli kokkupõrkes vigastatda saanud. Peale kummide vahetamist kiirus küll veidi tõusis, kuid püüda ei olnud enam midagi. Lõppprotokolli Karmenile 539 ringi ja neljas koht. Suur pettumus, ja oli näha , et Karmen võitles pisaratega!!  Kolm paremat:
1. Andy Aron   Sindi       561 ringi
2. Margus Jögilaine  Haapsalu   550 ringi
3. Kaiar Tammeleht  Saue 547 ringi
Kuna Andy võistleb viimast aastat ka veel juunioride arvestuses, siis loomulikul tuli sealt veel teinegi kuld.

Laupäev lõpetati F1-32 klassiga. Osales 7 võistlejat. Kuna sõdeti ühes grupis, siis kvalifikatsiooni sõitu vaja ei olnud. Siin arenesid sündmused rahulikult. Juba alguses sõitis vanameister Kaiar teiste eest ära ja kontrollis sõitu algusest lõpuni. Teise ja kolmanda koha peale tekkis pinge võistluse keskel, kui Raido Põldäär eest ära lipsanud Andy peaaegu kinni püüdis, kuid võistluse lõpus oli kindlam Andy ja võttis oma. Karmen ei saanudki õiget hoogu sisse. Oli näha, et petumus eelmise klassi tulemuses mõjutas teda veel ja ta ei üritanudki kuigi tõsiselt. Karmenile protokolli 5. koht 465 ringiga. Paremusjärjestus:
1. Kaiar Tammeleht   Saue   517 ringi
2. Andy Aron   Sindi            507 ringi
3. Raido Põldäär  Haapsalu  483 ringi
Kuna Andy oli selles klassis ainuke juunior, siis ka siit talle hõbeda kõrvale kuld.

Pühapäev algas ES-32 klassiga. Osales 13 võistlejat ja läbi kvalifikatsiooni platseerusid Karmen ja Andy A gruppi. B grupi võitis Karel Israel 567 ringiga ja sai sellega lõppprotokolli 4. koha. A grupis alustas kindlalt Margus Jõgilaine, kes lihtsalt sõitis teistel eest ära. Teda seiras Andy, kes ei suutnud siiski Marguse tempos püsida, kuid hoidis tagalas piisava vahe järgmise võistlejaga. Karmen alustas loiult ja oli poole võistluse peal liidrist maas juba 48 ringi. Siis korraks nagu veidi ärkas, kuid lõpp vajus jälle ära. Karmeni isa, Marko sõnul ei saanud ta ka mudelit hästi jooksma ja eks osalt ka sellest suur kaotus. Karmen lõpuks 8. kohal 545 ringiga.  Ebaedu saatis ka Kaiarit, kellel tehniliste probleemide tõttu vajus võistluse teine pool täielikult ära. Esikolmik:
1. Margus Jõgilaine    Haapsalu    625 ringi
2. Andy Aron   Sindi                      601 ringi
3. Aleksei Tsebõkin    Tallinn        582 ringi
Ka siin klassis sai Andy üldarvestuse hõbeda kõrvale kaela juunioride kulla.

Open-12 klassis osales 12 võistlejat. Meie omadest olid võistlustules Andy Aron,Karmen Mets ja Kimo Varik. Kvalifikatsiooni järel olid meie esisõitjad Andy ja Karmen A grupis, Kimo B grupis. Kimo alustas jällegi ülipüüdlikult ja tegi palju lihtsaid sõiduvigu hoolimata pidevast juhendamisest võistluse käigus. Kimo suutis teha 3-5 ilusat ringi järjest ja siis tuli eksimus ja nii kordus see pidevalt. Nüüd on kodus vaja kekenduda stabiilsusele. A grupis alustas kindlalt Bruno Põldär, sõites iga sõiduga 1-2 ringi Andyl eest  ära. Esimes kahe sõidu järel konkureerisid kolmandale kohale Ivar Pill ja Karmen. Järgmises kahes sõidus lagunes Karmeni sõit. Viiendas ja kkuenas sõidus Karmen korraks ärkas, aga viimased kaks sõitu läksid jälle aia taha. Seega Karmen teist korda neljandal kohal 562 ringiga. Esikolmik:
1. Bruno Põldäär   Haapsalu   613 ringi
2. Andy Aron     Sindi             599 ringi
3. Ivar Pill   Äksi                    576 ringi
Jällegi riputati Andyle üldarvestuse hõbeda kõrval kaela juunioride kuld.

Võistlused lõpetas kõige võimsam ja kiirem klass ES-24. Osales 14 võistlejat. Kvalifikatsiooni järel olid meie esisõitjad jälle ilusti A grupis. B grupis erilisi sündmusi ei toimunud. A grupis alustas kindlalt vanameister Kaiar, sõites iga sõiduga Andyl ja Karmenil 2-4 ringi eest ära. Kuni poole võistluseni käis tihe rebimine teisele kohale Andy ja Karmeni vahel. Viiendas sõidus hakkas Karmeni mudel kiirust kaotama ja kuuendas sõidus tuli mudel rajalt maha võtta, et ära hoida halvimat s.t. rootori läbipõlemist. Kodus mootorit lahti võttes selgus, et rootori kollektor ütles töölepingu üles. Tõsiselt kahju Karmenist, kellele need võistlused kujunesid täielikuks fiaskoks. Lõppkokkuvõttes Karmenile 12. koht 354 ringiga. Kolm paremat:
1.Kaiar Tammeleht   Saue   549 ringi
2. Andy Aron   Sindi            515 ringi
3. Bruno Põldäär Haapalu   511 ringi
Ka selles klassis riputati Andyle kaela üldarvestuse hõbeda kõrvale juunioride kuld. Seega juunioride arvestuses n.ö. suur slämm. SUPER!!!

Siinjuures täname meie toetajaid: Sindi linnavalitsus, Fein- Elast Estonia, ETSL (Eesti Tehnika ja Spordiliit), Sindi ANK.