Eesti karikavõistluste 2. etapp Sindis

Laupäeval, 25.veebruaril oli Sindi rajal, kus ka noortekeskuse lapsed harjutavad, kavas selle hooaja 2. etapp juhtrajasõidu karikasarjas. Osales veidi alla 30 võistleja. Kavas olid klassid N-14; ES-32; F1-32 ja ES-24.
   Nagu tavaliselt alustasid võistluspäeva noored. Osales 12 võistlejat. Sindist oli eelregistreerimisega kirja pandud 3 võistlejat, kuid püssirohtu jätkus ainult ühel. Eelsõitudeks jagati võistlejad kahte gruppi ja meie pesamuna Karin  startis B grupis, kuna tal ei ole veel reitingutabelis piisavalt punkte, et tugevamas  grupis võistelda. Karin tegi ilusa sõidu ja võitis oma grupi 205 ringiga, edestades järgmist võistlejat 7 ringiga. Kui ka A grupp oli oma etteaste sooritanud, olid selged ka finaalikohad. Karin platseerus finaali viiendana, mis äratas meis lootused heale tulemusele ka finaalis. Paraku lagunes Karini sõit finaalis katastroofiliselt: alustas liiga aeglases tempos  ja ei suutnud seda oluliselt tõsta ka võistluse lõpuks. Mudel oli tehniliselt väga hea, kuid midagi pidi toimuma Karinis endas. Selle „jalutamisega" loovutas Karin kaks kohta ja lõpetas võistluse 7. kohaga. Samas oli rebimine esikohale kogu võistluse jooksul väga pingeline ja lõpuks lahutas esimest ja teist kohta ainult 0,15 ringi!  Kolm paremat:

1. Kaur- Erik Tamm   Äksi             374,15 ringi  Äksi
                           2. Rasmus Blitner       Haapsalu     374     ringi  Haapsalu
                           3. Reimo Põhjakas     Tallinn         366     ringi   Tallinn

Järgmine klass: ES-32. Osales 11 võistlejat ja sõideti kahes grupis. Meie jaoks oli oluline A grupp, kus tugevamate hulgas võistlesid ka Sindis harjutavad Andy Aron ja Karmen Mets. Peale kaht esimest sõitu oli liidrikoht Karmeni käes Andy ja Kaiari ees. Siis sai Kaiar õige sõidurütmi kätte ja möödus Andyst ja Karmenist. Kolm sõitu enne lõppu oli Karmen veel teisel kohal, kuid siis leidis ka Andy varukäigu ja möödus omakorda Karmenist. Lõppprotokolli 3 paremat:

1. Kaiar Tammeleht   Tallinn    516 ringi
                           2. Andy Aron     Sindi              511 ringi
                           3. Karmen Mets  Jõõpre           504 ringi

Järgmises klassis F1-32 osales 10 võistlejat ja otsustati, et sõidetakse ühes grupis, kuna mudelite kiirused pole suured ja programm seda võimaldab. See tähendab seda, et iga võistleja jätab peale kaheksandal rajal sõitmist kaks sõitu vahele ja jätkab siis kuuendalt rajalt. Esimeste sõitudega said väikese eelise teiste  ees Andy ja Karmen, kuid siis hakkas selge ülevaade võistluse käigust kaduma, sest peale kolmandat sõitu läks Karmen pausile, teised olulised konkurendid aga jätkasid. Rebimine kolme esimese koha peale käis Karmen Metsa, Andy Aroni, Ants Volmersoni ja Kaiar Tammelehe vahel. Teises sõidus tuli Kaiaril oma mudelit veidi kohendada ja kaotas sellega ca 8 ringi. Sellega loovutas ta kolmanda positsiooni Antsule. Karmen naases rajale kuuendas sõidus. Selleks ajaks oli Andy juba Karmenist kaugele ette ära sõitnud. Peale  kuuendat sõitu läks Andy omakorda pikale pausile ja kiire arvestus näitas, et Karmen peab Andyga seisu võrdsustamiseks sõitma kahes järgmises sõidus 107 ringi. Karmen tõi kastanid tulest välja ja sõitis 108 ringi! Andy naases rajale üheksandas sõidus ja Karmenil oli sel hetkel ühe ringiline paremus. Üheksanda sõidu sõitsid Andy ja Karmen n.ö. „ratas rattas" 53 ringiga. Tagapool muutusi ei toimunud. Ants oli kolmas ja Kaiar neljas. Esikoha otsustas viimane sõit. Siin oli stabiilsem Karmen 55 ringiga Andy 53 ringi vastu. Seega kaksikvõit Pärnumaale ja seda klassis, mis nõuab väga meisterlikku kätt edu saavutamiseks!
Paremusjärjestus:

1. Karmen Mets    Jõõpre   431 ringi
                             2. Andy Aron    Sindi         428 ringi
                             3. Ants Volmerson   Äksi   421 ringi

Võistluspäev lõppes kõige võimsama  ja kiirema ES-24 klassiga. Võistlejaid oli küll üheksa, kuid riskide maandamiseks otsustati ikkagi teha kaks sõitu, sest kiirused on oluliselt suuremad ja vigastused kokkupõrgetel tõsisemad. Meie tähelepanu keskendus jällegi A grupile, kus võistlesid nii Andy kui ka Karmen. Siin jätkus pinget lõpuni! Esimeses sõidus tegid väikese edu sisse Andy ja Karmen. Kaiar jäi kolm ringi maha. Teises sõidus purunes Karmeni mudelil ülekanne ja ka Andy mudelit kimbutasid kollid ja Kaiar hõivas liidripositsiooni, Karmen teine ja Andy kolmas. Sõit jätkus mõne ringilise vahega liidrite vahel viienda sõiduni. Siis tõmbas Kaiari mudel kere tagaosa ülekande vahele ja selle korrastamise järel oli Kaiar taandunud kolmandale kohale. Peale kuuendat sõitu juhtis Karmen Andy ees kuue ringiga ja Kaiari ees kaheksa ringiga, mis oleks tavaliselt taganud esikoha, kuid seitsmendas sõidus tegi Karmen palju vigu ja Kaiar pääses ühe ringiga ette. Viimane sõit oli Karmenil punasel rajal ja Kaiaril valgel rajal. Varasemast teadsime, et Kaiarile ei sobi Sindis just valge rada ja tekkis lootus, et Karmen siiski võidab. Seekord vanameister eksis valgel rajal ainult paar korda ja suutis oma üheringilist paremust hoida ja seda isegi ühe ringi võrra suurendada. Pärast sõitu tunnistas Kaiar, et Andy ja Karmen teevad tal ES-24 klassis elu järjest kibedamaks. Paremusjärjestus:

1. Kaiar Tammeleht   Saue  561 ringi
2. Karmen Mets   Jõõpre     559 ringi
3. Andy Aron      Sindi        553 ringi

Järgmisel korral kohtume märtsikuus Haapsalus Eesti Meistrivõistlustel.

Johannes Mets

MTÜ Sindi Mudelisport