Sindi tähistas linnaõiguste andmise 79. aastapäeva kevadlaadaga

Tänavu tähistati rahvaürituse ja laadaga Sindile linnaõiguste andmise 79. aastapäeva juba kolmandat korda. Seekord oli linnarahvale ja külalistele suunatud ürituste rõhuasetus Sindi Gümnaasiumil, mis tänavu saab 180-aastaseks.
Ilus kevadine ilm oli toonud Sindi seltsimaja aasal toimunud laadale rohkelt kauplejaid ja laadalasi, kes kohale tulnud nii lähedalt, kui kaugelt.
Laadakaupa pakuti vanavarast kuni taimeistikuteni välja, lisaks söögikraami ja maiustusi.
Esinesid linna taidlejad, rahvatantsurühmad „Murueided", Omasoodu" ja tantsuansambli „Kuu"  naisrühm. Üles astusid Sindi laulukoor ning Ruubensi tantsutüdrukud ja tantsijad stuudiost Happy Dancers.
Lapsed said seltsimajas vaadata näidendit „Muinasjutt kuldsest kalakesest" ja laadaplatsil oli laste rõõmuks võimalus sõita karussellidel ning  hüpata batuudil. Oma tegevust ja tehnikat tutvustas Sindi Tuletõrje Selts.
Eriliseks tegi tänavuse laadapäeva Sindi Gümnaasiumi 180. aastapäevale pühendatud „Legendide tuur", mida viis läbi Sindi kooli vilistlane, endine linnapea ja nüüdne riigikogu liige Marko Šorin. Ringkäik sai alguse kohast, kuhu on plaanis rahvaannetuste toel püstitada mälestusmärk  Julius Friedrich Seljamaale. Sealt edasi liiguti koolimajja, kus Marko Šorin pajatas põnevaid lugusid ajaloost ja 1900. aastal valminud koolimajast ning külaistel oli tuuri kestel võimalik kohtuda Sindi koolis õppinud tuntud inimestega. Kohale oli tulnud kooli vilistlane ja tuntud telenägu Anu Välba, ehtekunstnik Jaan Pärn, spordilegendid Allar Raja ja Kaido Külaots, muusikutest olid kohal Estonia teatri endine solist Hans Miilberg ja ansambli Tuberkuloited laulja Indrek Raadik. Kõik nad meenutasid põnevaid hetki oma kooli ajast ning tuurist osavõtjatel oli võimalus legendidele küsimusi esitada ning nendega koos pilti teha. Kohtumistele järgnes aga viktoriin kooli aulas, milles võtsid osa nii vilistlased kui ka ekskursioonist osavõtjad.
Nii koolis kui laadaplatsil oli võimalus annetada omariikluse ühe alusepanija, diplomaadi Julius Seljamaa monumendi püstitamiseks Eesti Vabariigi 100. aastapäevaks.
Suure töö oli kooli tutvustamiseks  ja tuuri ettevalmistamiseks teinud ära kooli kollektiiv koos õpilastega. Välja oli pandud stend ajaloolisest Sindist ja Sindi Gümnaasiumist ning koolimaja koridoride seitel esitleti õpilastöid.
Laadalised sai päeva teises pooles kuulda Estonia teatri solisti Hans Miilbergi esinemist ning osaleda oksjonil, kus sai endale soetada „Legendide tuurile" tulnud kooli endiste õpilaste ja vilistlaste poolt toodud esemeid.
Soovijad said osa ka Sindi Muuseumis rändnäituse avamisest, mis on pühendatud Naiskodukaitse 90 tegevusaastale Pärnumaal. Fotonäituse avas Pärnumaa ringkonna Pärnu jaoskonna esinaine Karmen Vesselov ning  esinesid Sindi gümnaasiumi näitetrupi õpilased juhendaja Eneli Arusaare eestvedamisel. Enda loodud tantsuga astusid üles Sindi kooli õpilased Eliise Kull ja Chätlyn Parts, mille oli lavale aidanud seada Kristella Kukk, oma osa tantsule andis plokkflöödil Ike Joel Järv.
.

Vaata ka Pildigaleriid!