Uudised

« Tagasi

Pärimusmuusika kontserdil anti muusikakoolile annetusena üle mitu komplekti pille

Esmaspäeval, 24. aprillil, oli Sindi muusikakooli saalis pärimusmuusika kontsert, kus astusid üle Sindi ja Pärnu muusikakoolide ja Pärnu kunstide maja õpilased. Kontserdi alguses andsid MTÜ Sindi Lastekas liikmed muusikakooli lastele üle heategevusliku tuluga soetatud muusikariistad.
Sindi lasteka juhataja Margit Toodu ütles, et selle aasta 21. jaanuaril koos muusikakooliga korraldatud seltsimajas toimunud heategevuskontserdil „Igale lapsele oma pill" koguti märkimisväärne summa muusikariistade soetamiseks. Ülejäänud raha on tulnud annetustest ja Sindi lasteka viimaste aastate tegevusest saadud tulust. Ühtekokku eraldas Sindi lastekas muusikakoolile pillide soetamiseks 920 eurot. Muusikakoolile antigi üle kaks käsikellade komplekti, üks viiuli komplekt ning üks elektrikitarr, mille tarvis on tellitud lisaks ka võimendi, mis paari nädala pärast peaks Sinti jõudma. 
Peale pidulikku osa esinesid Sindi ja Pärnu muusikakoolide ja Pärnu kunstide maja õpilased, kes esitasid omandatud rahva- ja pärimusmuusika palu.
Kontserdi teises pooles astus aga külalisena lavale lõõtspillimängija Raido Koppel, kes on musitseerinud koos mitmete tuntud muusikutega ning  on juba 28 aastat mänginud ansambliga Väikeste Lõõtspillide Ühing. Raido Koppel esitas nuppudega akordionil temani pärimusena ja samuti kunagi  kuuldud ning siis mälu järgi taasloodud muusikapalu. Näiteks üheks selliseks palaks oli Arvo Pärdi kirjutatud „Ukuaru valss", mis kunagi koos Marko Matverega sai mälu järgi selgeks õpitud ning mis originaalist paraku erines.
Kontserdi lõppedes jagas muusikakooli direktor Merike Teppan-Kolk kõigile esinejatele muusikakooli punased pastapliiatsid ning seejärel pakuti esinejatele ja kontserdi publikule Sindi lasteka liikme Alla Metsmaa küpsetatud torti.
Mittetulundusühing Sindi Lastekas on tegutsenud alates 2011. aastast. Ühingu eestvedamisel on korraldatud mitmeid kogupereüritusi linnarahvale, suuremateks neist Sindi lastekaitsepäevade ja advendiaja tähistamised, koristustalgute korraldamised ja Sindi lasteaia dendropargi rajamine. Seekordne annetus Sindi lasteka poolt muusikakoolile ei ole esimene. Kolm aastat tagasi jaanuaris, kingiti Sindi muusikakoolile jõulumüügiga kogutud vahendite eest kaks kitarri.

Vaata ka Pildigaleriid!