Eesti laste ja noorte kultuuriaasta raames toimunud Sindi Skate 2017

Peaaegu aasta kestnud ettevalmistused nendeks võistlusteks kandsid vilja. Seekord oli osalejaid 52, mis on kõikide aastate rekord. Hüppeliselt on kasvanud tõukerataste osakaal, kus registreerus 36 võistlejat. Traditsiooniliselt olid kavas rula ja populaarne BMX.
Avasõnad ütles peakorraldaja Helle Vent, kes tervitas kõiki võistlejaid ja publikut. Sellise alaga saavad tegeleda ainult julged, tugevad ja tahtejõulised noored! Edu teile! Ainult koostöös sünnivad sellised suured ettevõtmised. Täname toetajaid Sindi linnavalitsus, Fein-Elast Estonia, Pajo Trükikoda, OnWeels, Sindi Kommunaal ja raamatukogu.
Päevajuht ja skatepargi sünni juures tegutsenud Taavi Burket andis sõna Sindi aselinnapeale Mirko Reimanile, kes soovis kõigile edu ja kordaminekuid ja talle meeldis, et osa noori on valinud sellise huvitava ja ekstreemse spordiala.
Kohtunikeks olid kohal samuti aastaid ise sõitnud ja ka organisaatoritena kogu aeg kaasa löönud Sören Mäesalu, Ardo Saulep ja Margus Nurk. Kommentaatoriteks olid Sindi noormees ja kaaskorraldaja Henri Holland (tema oli küll karkudega seoses rulasõidul saadud vigastusega, aga sai kõigega väga hästi hakkama) ja vabariigi parimaid kommentaatoreid Karel Kaldasaun.
Ilm oli parajalt soe ja sajuta. Nii sai rulavõistlusel läbi teha ka Best tricki. Teine ala 36 osalejaga läks nii pikaks, et vihmapilved jõudsid meieni ja Best trick jäi sel alal tegemata.
Kahjuks jäi meil saju tõttu Sindis läbi viimata kõige rohkem oodatud ala – BMX. Eelmisel aasta tõusus adrenaliin kõigil kõrgustesse nende sõitu vaadates. Aga noored leidsid  kiiresti lahenduse ja BMX toimus mõne tunni pärast Tihemetsas, kus asub ainus Pärnu maakonna sise-skatepark. Lõpp hea, kõik hea.
Nii vahva on kõrvalt vaadata, kuidas noorte organiseerimisoskused iga suurema üritusega aina kasvavad ja kuidas nad keerulistes olukordades ise hakkama saavad. See on suurim rõõm, mida meie töös tunda saab. Olete ülimalt toredad!
Suur tänu kõikidele abilistele:
Taavi Burket, Vallo Vaargas, Mihail Sorin, Mihhail Škljar, Heli Ruus, Maili Isand, Liidia Pihhus, Galina Savtsuk.
Henri Holland, Karl kaldasaun, Sören Mäesalu, Ardo Saulep, Margus Nurk, Marion Tõldsepp, Mayken Haava, Eleanora Kleine, Meeri Meedla, Grete Teearu, Remii Metsmaa, Kevin Pekkonen, Kaur Kasemaa, Karl ja Fred Hussar.

Sindi Skate 2017  tulemused

Rula - 7