Võidupüha maratonijooksjad viivad mälestustule Pärnusse

Alates 2012. aastast korraldatav Pärnumaa Võidupüha maraton toimub tänavu 22. juunil.
Keskpäeval süüdatakse Toris Eesti Sõjameeste Mälestuskirikus mälestustuli vabaduse eest võidelnud kangelaste ning liitlaste auks. Kuuendat korda toimuva maratoni start antakse kell 3 päeval ning nagu möödunud aastatelgi kulgeb maratoni rada läbi Sindi linna ning siin on Sindi noortevolikogu liikmed tervitamas teatejooksjaid ja mälestustuld sinimustvalgete lippudega.
Mälestustuli jõuab edasi Pärnu Rüütli platsile, kust see kell 19.15 liigub kaitseväe soomukil Laidoneri seltsi noorte saatel läbi ajalooliste kihelkonnakeskuste, et tervitada mälestustuld Vabadussõja ausammaste juures. Esimese peatus tehakse Sindi raekoja juures kell 19.30, kus tuld tervitavad Sindi linnapea Rein Ariko, rahvatantsijad Murueided ja linnakodanikud ning soovijail on võimalus mälestustuli kaasa viia jaanitule süütamiseks.
Järgmised peatused toimuvad Vändras 20.30, Türil 21.15, Paides 21.45, Järva-Jaanis 22.30, Amblas 23.15 ja Kadrinas kell 24.00.
Ööseks asetatakse mälestustuli koos samal õhtul Rakveres rahvapeol Teatri pargis noorkotkaste poolt süüdatud muinastulega Rakvere Kolmainu kiriku altarisse. Võidupüha hommikul kell 9.00 ühendatakse tuled Rakvere Vabadussõja ausamba juures võidutuleks.
Kell 10.00 algab võidupüha oikumeeniline jumalateenistus Rakvere Pauluse kirikus. Paraad algab kell 11.00 Rakvere haigla polikliiniku ja Rakvere Gümnaasiumi kõrval asuval ringteel ning pärast paraadi, alates 12.15st on Turu platsil avatud Kaitseliidu ja kaitseväe lahingutehnika näitus ning samast saadetakse võidutuli laiali kõikidesse maakondadesse üle riigi.