Suupilliklubi Piccolo avas oma 20. aastapäeva näituse linnaraamatukogus

Pärnu suupilliklubi Piccolo tähistas oma 20. aastapäeva läinud aasta juulis 15. korda toimunud rahvusvahelise suupillifestivaliga ning juubelitele pühendatud näitus pandi üles esmalt Pärnu uue kunsti muuseumis ning novembris Pärnu Keskraamatukogus. Veel on näitust eksponeeritud Pärnu Nooruse majas.
Nüüd on väljapanek jõudnud Sindi raamatukokku, kus neljapäeval, 18. mail, oli näituse avamisele tulnud suupilliklubi Piccolo Pelimanid, kes esitasid avamisel mitmeid rahvalikke suupillilugusid oma repertuaarist.
Piccolo Pelimanid on suupilliklubi "Piccolo" üks rahvalikku muusikat esitav kooslus, mida veab klubi asutaja ning president Feliks Kark. Ansambel käib koos harjutamas ja uusi pillilugusid õppimas Nooruse majas.
Avatud suupilliklubi juubeli väljapanekul on välja pandud stendid klubi Piccolo sünnist ning ettevõtmistest 20. tegutsemisaasta jooksul.
Klubi asutaja ja president Feliks Kark meenutas näituse avamisel suupilliklubi sündi, kui ta 1996. aastal pani ajalehte kuulutuse, kutsudes suupillihuvilisi Nooruse majja (toona Siimani maja) ning nõnda sündiski suupilliklubi Piccolo.
„Ja tuligi 9. novembril 1996. aastal 18 meest, moodustasime mittetulundusliku ühingu ja otsustasime, et järgmisel aastal teeme üle-eestilise suupillipäeva," meenutas Kark.
Esimesed viis aastat toimusidki Pärnu suupillipäevad. Alates 2002. aastast hakkas Elmar Trink korraldama juba kolme päevaseid suupilli festivale. Rahvusvaheline festival sai nimeks „Baltic-Nordic Harmonica".
Veel meenutas Feliks Kark, et oma esimese suupilli kinkis talle isa, kui Feliks oli viie aastane. Sellest ajast alates on ta seda pilli mänginud ning armsaks pidanud. Ka Sindi linnaga on klubil omad kokkupuute punktid. Suupilliklubisse kuulus ka Sindi seltsimaja kunagine juhataja Andres Kokk ning siin, seltsimaja helistuudios, salvestati Piccolo trio plaat, mis oli toona kolmas klubi poolt välja antud helikandja.
Suupilliklubil Piccolo on suupilliorkester, ansambel Piccolo Pelimanid, samuti kvintett ja veel ansambel Piccolo folk.
Näituse avamisel esineski mitme rahvaliku suupillipalaga ansambel Piccolo Pelimanid, koosseisus Feliks Kark, Arno Soovik, Enn Mäesalu, Kaido Matiisen ja Aavo Mange.
Enne etteastet tutvustas klubi president ka nende poolt leiutatud „torusuupilli". Feliks Kark ütles naljatamisi, et nad on pilli torusse ajanud, aga nõnda saab suupill tugevama heli ja esineda saab ka ilma mikrofonideta.
Suupilliklubi ajalugu tutvustava näitusega saab Sindi linnaraamatukogus tutvuda kuni 28. juulini.

Vaata ka Pildigaleriid!